Plėvelių tipai

lupama plevelė

Automobilių langai tamsinami naudojant įvairias medžiagas ir atspalvius. Kai kurie atspalviai būna skaidrūs, kai kurie skirti vizualiai pagerinti automobilio išvaizdą, dar kiti – suteikti apsaugą nuo infraraudonųjų spindulių. Kadangi rinkoje yra daugybė automobilių markių, plėvelių spalvų ir tipų, lengva pasimesti, todėl sukūrėme šį gidą. Apžvelgsime su skirtingais atspalvių tipais, jų gamybos būdu, taikymo technologijomis, kiek laiko jie galioja, ir duosime keletą patarimų, kaip nustatyti, kuris atspalvis jums labiausiai tiktų.

Kokie yra automobilių langų tamsinimo tipai?

Ar žinojote, kad šiandien rinkoje yra daugiau nei 1000 individualių automobiliams skirtų langų atspalvių mišinių? Kadangi galimybių yra labai daug, tinkamos atspalvio plėvelės pasirinkimas dažniausiai užima daug laiko ir yra varginantis procesas. Beje, paprastai yra šeši skirtingi automobilių langų tamsinimo tipai. Kiekvienai atspalvio klasei ar tipui būdingi skirtingi privalumai ir kainos.

Dažyti langų atspalviai

Tiems, kurie nėra tikri dėl langų tamsinimo, šis variantas gali būti patrauklus dėl savo pigumo. Pagrindinė savybė – blokuoti saulės šviesą keliais įlietų dažų sluoksniais, kurie sugeria saulės šilumą ir neleidžia salono temperatūrai pakilti. Tiesa, jie neapsaugo nuo UV spindulių poveikio. Galima rinktis iš kelių neskaidrumo lygių, todėl jie labiau skirti vizualiai pagerinti langų atspalvį.

Metalizuotas langų atspalvis

Antrasis automobilio langų atspalvio lygis – metalizuotos medžiagos. Vietoj dažų, plėvelė užpilama mažomis metalų dalelėmis, kad užblokuotų saulės šviesą. Metalizuotas atspalvis suteikia gana sodrų blizgesį, bet taip pat suteikia langui papildomo tvirtumo ir sumažina langų dūžimo galimybę.

Metalizuota plėvelė turi keletą privalumų:

veiksmingai blokuoja šilumos patekimą į saloną.
efektyviai mažina akinimą.
veiksmingai blokuoja UV spindulius (bet ne pats geriausias pasirinkimas šiuo atžvilgiu).

Hibridinių dažų ir metalo atspalvio plėvelė

Jei ieškote geriausio iš abiejų aukščiau paminėtų variantų, hibridinis gali būti jums tinkamiausias. Šio tipo langų atspalvį paprastai sudaro pilki dažai ir titano metalo sluoksniai. Jis nėra per tamsus ir nėra atspindintis, todėl gerai blokuoja UV spindulius, sumažina saulės spindulių poveikį viduje, tačiau nedaro neigiamos įtakos vairavimui naktį.

Anglies atspalvio plėvelė

Jei trys aukščiau išvardinti variantai laikomi „pradedančiųjų lygiu“, anglimi pripildyta lango plėvelė yra aukštesnio lygio. Čia pradeda pasireikšti tonavimo nauda sveikatai, sukuriant patogią salono patirtį. Tai matinė danga, kuri padeda užblokuoti beveik 40 procentų infraraudonosios spinduliuotės, kuri yra pagrindinis veiksnys, didinantis vidinę salono temperatūrą. Ji taip pat gerai blokuoja UV spindulių poveikį dėl kurio išblunka ir sensta interjero medžiagos – plastikinės apdailos, odinės sėdynės ir prietaisų skydeliai.

Kitas teigiamas anglies atspalvio plėvelės bruožas yra tai, kad ji neblunka, kaip minėta aukščiau. Todėl tarnauja ilgiau ir išsilaiko keletą metų. Žinoma, ji kainuoja brangiau.

Kristalinis langų atspalvis

Kai kurie vairuotojai nori plėvelės suteikiamos apsaugos tiek nuo saulės, tiek temperatūrai palaikyti, tačiau nenori tamsinimo. Tai įmanoma pasirinkus kristalinę lango plėvelę. Ji sukurta taip, kad blokuotų UV ir infraraudonąją spinduliuotę, kuri išlaiko automobilio vidų vėsų ir sumažina ilgalaikio nusidėvėjimo galimybę, neužtamsindama vidaus.

Keraminis langų atspalvis

Keraminiai langų atspalviai taip pat gali blokuoti iki 50 procentų saulės šilumos, nepablogindami matomumo. Jie pasižymi išskirtiniu atsparumu dūžimui, sumažina akinimą ar blukimą ir efektyviai blokuoja iki 99,9 proc. UV spindulių. Keraminis langų atspalvis gerokai skiriasi nuo keraminių dangų.

Koks langų tamsinimas yra legalus Lietuvoje?

Atspalvio tamsumas: langų atspalvio tamsumas matuojamas pagal matomos šviesos pralaidumo procentą. Tai dažnai sutrumpinta kaip VLT%.

Lietuvoje draudžiama tamsinti priekinį stiklą bei priekinius šoninius stiklus. Tiesa, teoriškai yra leistina norma, bet praktiškai skaidrumas turi būti 60-70%. Nėra jokio tamsumo ribojimo galiniams langams, tad jei norite, galite rinktis, kad ir pačią tamsiausią plėvelę.

Kaip išsirinkti tinkamą langų tamsinimo plėvelę

Jei galvojate apie langų tamsinimą, visų pirma turite apsispręsti dėl keletos dalykų:


Kas jums svarbiausia – estetika iš išorės ar apsauga nuo saulės spindulių?
Koks jūsų biudžetas? Kaina gali būti svarbus kriterijus renkantis. Problema ta, kad kaina nustatoma remiantis keliais kintamaisiais:
Atspalvio tipas: Pagrindinis veiksnys, lemiantis langų atspalvio kainą, yra klijavimas. Pačios medžiagos yra nebrangios, tad gali atrodyti, kad nėra už ką mokėti, tačiau ne veltui sakoma, kad “skūpas moka du kartus” – pabandžius užklijuoti pačiam ir pridarius klaidų, galiausiai vistiek reikės eiti pas profesionalus, o tuomet jau mokėsite ne tik už užklijavimą, bet ir senos plėvelės nulupimą, klijų nuvalymą. žemesnės klasės langų atspalviai (pavyzdžiui, dažyti langų atspalviai) bus pigesni (ne tik kokybės, bet ir kainos atžvilgiu), o pažangūs keraminiai arba anglies pagrindu pagaminti langų atspalviai bus brangesni.
Darbo kaina: antras veiksnys lemiantys langų tamsinimo kainą – darbo sąnaudos. Ne visi langų atspalviai klijuojami vienodai. Kai kuriems reikia daugiau laiko, taigi – didėja ir darbo kaštai. Geros naujienos yra tai, kad profesionalūs automobilių salonai supaprastins sąmatos apskaičiavimo procesą už jus suteikdami fiksuotą mokestį už visą darbą.
Kiek laiko ketinate naudotis automobiliu? Jei neketinate parduoti, rinkitės ilgiau tarnaujančią plėvelę, o jei svarstote greitu metu pardavinėti – rikitės tokią, kuri tarnaus iki pardavimo.

Kiek laiko tarnauja tamsinti langai

Daugumos langų plėvelių gyvavimo trukmė yra nuo 3 iki 5 metų. Kai kurie salonai suteikia ir garantiją. Yra keletas veiksnių turinčių įtakos plėvelės ilgaamžiškumui:
Plėvelės kokybė: ne visos langų plėvelės gaminamos vienodai. Kaip ir kitose srityse, taip ir čia – vieni gamintojai įdeda daugiau pastangų, inžinerijos ir technologijų, kad sukurtų produktą, kiti – mažiau. Apskritai langų plėvelės kokybė priklauso nuo tipo, lipnaus sukibimo ir uždėjimo technikos.
Tiesioginių saulės spindulių poveikis: pagrindinė langų tamsinimo paskirtis yra užkirsti kelią UV arba IR patekimui į transporto priemonę. Tačiau ir čia yra ribos – kuo j transporto priemonė dažniau stovi lauke, tuo anksčiau ji nusidėvės. Tai ypač galioja vasaros metu, kai saulės daugiausia.
Klijavimas: Langų tamsinime klijavimas yra svarbiausias ilgaamžiškumo faktorius. Profesionalūs meistrai ir salonai yra apmokyti dėl konkrečių klientams parduodamų langų plėvelių klijavimo technikų. Jie skiria laiko pasiruošimui, užtikrina, kad plėvelė gerai priklijuota, nepalikta broko ir tik tuomet jums atiduoda automobilį.

Kaip klijuojama langų plėvelė

Automobilio langų apklijavimas susideda iš keturių etapų. Jei ketinate klijuoti patys – vadovaukitės gamintojo instrukcijomis. Patį procesą gerai parodo video įrašas žemiau: https://www.youtube.com/watch?v=8nbWvtEtCY0

Pasiruošimas

Kaip sakoma – “devynis kartus pamatuok ir tik dešimtą pjauk”. Prieš klijuojant reikia tinkamai pasiruošti. Jei automobilis visiškai naujas, tiesiai iš gamybos – langai bus švarūs. Tačiau jei automobilis nenaujas, langai bus purvini, todėl juos reikės gerai nuvalyti. Pagrindinis pasiruošimo tikslas – turėti visiškai švarius langus – tam naudojamos specialios valymo priemonės ir tirpalai.
nei kiek naudotas.

Matavimas ir pjovimas

Antras žingsnis – išmatuoti langą išpjauti reikiamo dydžio plėvelę. Dažniausiai matuojama pagal lango išorę. Kai kurios plėvelės būna iš anksto supjaustytos gamintojo, kitos yra pjaustomos meistrų.

Klijavimas

Langų plėvelės klijavimas yra greičiausia proceso dalis. Kaip greitai pavyks užklijuoti priklauso nuo pasirinktos medžiagos, atspalvio ar gamintojo rekomenduojamų klijavimo metodų. Salone jums pasakys per kiek maždaug laiko bus užtamsinti langai, paprastai tai trunka iki kelių valandų.

Džiūvimas ir valymas

Prieš atiduodami automobilį jums atgal, meistrai įsitikina, jog viskas yra išvalyta, langų plėvelė sukietėjo. Daugumai plėvelių iki pilno prilipo reikia keletos dienų, todėl jų metu negalima nuleidinėti langų.