Kaip pasirinkti tinkamą stiklų tamsinimo procentą

Stiklu tamsinimas – kaip pasirinkti tinkamą tamsumo procentą

Nors automobilių langai dažniausiai blokuoja UVB spindulius, žalingi UV spinduliai vis tiek gali patekti į vidų, todėl automobilio langų plėvelė ir stiklu tamsinimas jums gali padėti efektyviai blokuoti kenksmingus spindulius. Renkantis plėvelę reikia apgalvoti tamsumo procentą – šiame gide padėsime jums susiorientuoti.

Langų tamsinimo procentai

Be estetinės stiklų tamsinimo naudos, tai taip pat padeda sumažinti saulės spiginimą. Tamsinti stiklai taupo taupo energiją ir yra naudingi siekiant pagerinti jūsų transporto priemonės privatumą bei apsaugą. Atspalvis gali svyruoti nuo 5% iki 90% – kuo didesnis procentras, tuo langas skaidresnis ir atvirkščiai – kuo mažesnis procentas, tuo langas bus tamsesnis. Tad kokio procento tamsumą rinktis?

stiklu tamsinimo procentas
stiklų tamsinimo procentai

50%-35% tamsumas

50% automobilio langų atspalvio procentas veiksmingai apsaugo nuo UV spindulių ir karščio. Jis blokuoja pusę šviesos, taip sumažindamas akinimą ir akių nuovargį.

Jei ieškote stilingos ir puikiai derančio atspalvio prie jūsų atuomobilio išvaizdos, geriausia rinktis 35% langų atspalvį. jis suteiks tamsesnę išvaizdą pilnai neprarandant matomumo kokybės – jūs vis dar galėsite matyti pro langą.

20% ir mažiau

20% yra puiki pusiausvyra tarp privatumo ir estetikos. 20% stiklu tamsinimas automobilo vidų paverčia sunkiai matomi iš išorės, net jei žiūrima iš labai arti. Toks procentas atgrąso tiek “žiūrovus” iš išorės, tiek galimus nusikaltėlius, nes jie nematys ar kažkas yra viduje. 

Mažiausias langų atspalvio procentas yra 5%. Toks procentas populiarus limuzinuose, kur siekiama, kad būtų visiškai nematoma. 

Patarimai renkantis pralaidumo procentą

Nesvarbu, ar siekiate sumažinti saulės spindesį, ar saugote savo privatumą, automobilio langų tonavimas jums gali padėti pasiekti norimą rezultatą, svarbu nusistatyti pagrindinę priežastį, kodėl tonuojate stiklus, tuomet bus lengviau pasirinkti ir tinkamą skaidrumo/atspalvio procentą.

Jei siekiate blokuoti UV spindulius, įsigykite permatomą plėvelę su bent 50% ar daugiau procentų. Norėdami užtikrinti visišką privatumą, rinkitės tamsesnio atspalvio procentus.

Norėdami sumažinti šviesos sukeltus galvos skausmus, rinkitės šviesesnio lango atspalvio procentą, kuris tiesiog sulaikytų šviesą, bet labai neužtamsintų vidaus.

Žinoma, reikia pagalvoti ir apie automobilio išvaizdą – ypač jei rinksitės ypač tamsius atspalvius.